Maciek Westerowski kilka słów o mnie

JaMaciek Westerowski

rocznik 72, mieszkam w Katowicach, ukończyłem Akademię Ekonomiczną i prawie od zawsze jestem freelancerem z lepszym i gorszym skutkiem. Swoją przygodę z górami rozpocząłem mając już kilka miesięcy zdobywając na plecach rodziców (oczywiście) beskidzkie szczyty. Jednak prawdziwe poznawanie gór rozpocząłem będąc w liceum. Po zdaniu egzaminów na studia w 1990 roku zdecydowałem się zapisać na kurs przewodnika beskidzkiego. Wybór dzięki znajomym padł na Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach i od tego momentu góry stały się pasją mojego życia.

W 1991 roku otrzymałem naszą wewnętrzną kołową blachę przewodnicką, kilka lat później blachę państwową. Na wyjazdy w Beskidy, Gorce, Tatry a następnie w góry Słowacji i Ukrainy poświęcałem cały swój wolny czas. Także zimą kiedy w górskich wędrówkach pomocne są narty turowe które do dziś są moim hobby. Jednak wiedziałem że powoli przestaje mi to wystarczać.

cropped-Maciek-Westerowski.pngW 1995 roku wyjechałem pierwszy raz w Alpy. Po zaliczeniu kilku ferat w Dolomitach i zdobyciu kilku 3000 przyszła kolej na Gran Paradiso mój pierwszy szczyt czterotysięczny, a w czasie późniejszych wyjazdów kolejne Piz Bernina, Piramidę Vincent w masywie Monte Rosa i wreszcie Mont Blanc. Zimowe ski tourowe wyjazdy w Alpy zaowocowały zdobyciem między innymi Wild Spitze ( drugi co do wysokości szczyt Austrii) . Kolejne kilka lat ograniczałem się jedynie do doskonalenia moich umiejętności narciarskich na alpejskich trasach we Francji, Włoszech i Austrii, oraz podziwiania i zdobywania gór rowerem.

W 2005 roku stwierdziłem, że potrzeba mi trochę więcej. Postanowiłem więc przygotować się do wypraw w wyższe góry. Do tej pory udało mi się wyjść na sporo górskich szczytów, poniżej niektóre z nich: Pik Lenina 7134 m.n.p.m., Pik Korżeniewskiej 7105 m.n.p.m.,Aconcagua, Kilimanjaro, Elbrus, Kazbek, Damavand, Ararat, Mount Blanc, Jebel Toubkal i wiele innych. Wierzę, że jeszcze wiele pięknych gór przede mną.

Na codzień prowadzę własną firmę szkoleniową i pracuję jako trener i doradca w Strefie Dobry Start w Katowicach. Zajmuję się również marketingiem internetowym. Współpracuję między innymi z Agencją Turystyczną Wonderlands, Arkana E-Marketingu, Whisky and Spirit House.

Pozdrawiam wszystkich czytających

Maciek WesterowskiMaciek Westerowski Pico de Orizaba

Polecam:

MW Business Coaching

kandahar Strefa Dobry Start   Przedszkole KatowiceNiepubliczna Szkoła Podstawowa Katowice

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz